Святкові страви до Вашого столу від мережі магазинів Країна Край

Приєднуйтесь до нас

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах та своєчасно отримуйте свіжі новини і акційні пропозиції

Переробка відходів у компанії Край

Пластикові (целофанові) пакети було винайдено всього близько 30 років тому (пригадайте, в СРСР вони були дефіцитом - їх навіть прали та сушили!), але вони вже всюди: літають у повітрі, виснуть на деревах, плавають в ріках та океані, їми вислані ліси, поля, гори... Відходи пластикового виробництва складають до 10% всього сміття, що виробляють люди. Пластик не розкладається природнім шляхом, а під впливом соняшного випромінювання розвалюється на маленькі токсичні шматочки, а при його спаленні до атмосфери викидаються різні гази - від вуглецю до діоксинів. Під купами бездумно використаного пластика - пляшок, пакетів, обгорток - людство невдовзі просто не зможе дихати!

У кінці 1990-х у Тихому океані виявили величезний плавучий сміттєвий острів. В основному це вироби з пластику. Спеціалісти-океанологи стверджують, що площа плаваючого непотребу вдвічі перевищує континентальну площу США!

Першим кроком просування екологічних сумок в Україні став проект "Торба природі", організований солісткою ґурту "Крихітка Цахес" Сашею Кольцовою в січні 2008 року. Зокрема, на сайті проекту надається наступна аргументація: "Якщо ви відвідуєте супермаркет у середньому три-чотири рази на тиждень і щоразу купуєте на касі пластиковий кульок, щоби взяти покупки з собою, то протягом року ви приносите додому приблизно 160 пакетів. Ви користуєтесь пакетами 20 хвилин поки доносите покупки до дому, а потім 90% з них викидаєте у смітник. Так само чинять ще сотні тисяч українців. Таким чином постійно утворюється багатотонний масив побутового пластику, що майже не піддається переробці і забруднює навколишнє середовище".

Переробка відходів у компанії Край